Status netop nu:
Boghandlen på både Campus Lyngby, Campus Ballerup og på MSK er åben for Klik og hent. Bestil dine studiebøger her og vælg "Klik og hent", så sender vi en mail når din ordre er klar. 

Vi overholder naturligvis alle retningslinier for et trygt og coronasikkert besøg.

Boghandlere:

Ingrid Beijk

Kontakt: ingrid@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 09

Særligt ansvarsområde: Maskinmester lærebøger og boglister. Kompendie produktion

Ingrid træffes som regel i vores butik på Maskinmesterskolen København

 


Annette Høj Petersen

Kontakt: annette@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på DTU Lyngby

Annette træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby



Signe Lütgemeier

Kontakt: Signe@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Elev

Signestræffes som regel i vores butik på DTU Lyngby



Rikke Matz

Kontakt: Rikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: DTU lærebøger og boglister

Rikke træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus

 




Erhvervsservice: (Lyngby Campus)

Pierre Dahl

Kontakt: Pierre@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 23


Særligt ansvarsområde:B2B service, webordrer


Kenn Nielsen

Kontakt: Kenn@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05

Særligt ansvarsområde:B2B service, varemodtagelse




Administration: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør, bogholderi



Jan Saarup-Hansen

Kontakt: Jan@polyteknisk.dk 

Særligt ansvarsområde:Webmaster, ansvarligt for digitalt indhold, Cphbusiness boglister, samt boglister for eksterne skoler



Ole Sørensen

Kontakt: ole@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 04


Særligt ansvarsområde: Bogholderi, Controller



Marco Hansen

Kontakt: marco@polyteknisk.dk / Tlf 93 87 43 26


Særligt ansvarsområde:Logistik, varemodtagelse & forsendelse



Sara Gibson

Kontakt: sara@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 03


Særligt ansvarsområde: Kommunikation, marketing




Forlag: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør

 




Lotte Lønver

Kontakt: Lotte@polyteknisk.dk / Mob. 27579428

Særligt ansvarsområde: Redaktør
 
 


 

Information

Butikker:

Vi har p.t. 3 butikker på DTU og Maskinmesterskolen samt en semesterstarts butik på Cphbusiness. Find info om butikkerne her

 

Medarbejdere:
Vi er et team af erfarne medarbejdere som står klar til at hjælpe dig.
Find den relevante medarbejder.


Erhvervskonti:
Virksomheder kan naturligvis købe med kredit og faktura.

Det er nemt at oprette en erhvervskonto - start med at tjekke om I allerede har en konto


Forretningsbetingelser:
Se vores forretningsbetingelser her

Kontakt os:


Telefon: 77 42 43 44
Mail: poly@polyteknisk.dk

Polyteknisk Ballerup Campus: 77 42 43 12
Polyteknisk Maskinmesterskolen: 77 42 43 09



Generelle email adresser:

Bogholderi:
For henvendelser vedr bogholderi spørgsmål, send venligst mail til Bogholderi@polyteknisk.dk

Forlag:
For at komme i kontakt med et af vores forlag send venligst mail til forlag@polyteknisk.dk

Webmaster:
Spørgsmål vedr dette site, tekniske problemer m.m., send venligst mail til jan@polyteknisk.dk