Cookies

Boghandlere:

Sofie Salbøg Quistorff-Refn

Kontakt: Sofie@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Papirvarer, merchandise

Sofie træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus


Ingrid Beijk

Kontakt: ingrid@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 17

Særligt ansvarsområde: DTU lærebøger & boglister. Kompendie produktion

Ingrid træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus

 


Annette Høj Petersen

Kontakt: annette@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 01

Særligt ansvarsområde: Bogladen UCC Carlsberg Campus

Annette træffes som regel i vores butik på UCC Carlsberg Campus


Rikke Matz

Kontakt: Rikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Ballerup Campus, DTU Ballerup lærebøger og bogliste, KU lærebøger og bogliste (Blok 2 & 4)

Rikke træffes som regel i vores butik på DTU Ballerup Campus

 


Jens Gislason

Kontakt: Jens@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Naturvidenskabeligt Fakultet

Jens træffes som regel i vores butik på Biocenteret, Københavns Universitet

 


Jannie Frandsen

Kontakt: Jannie@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde:Eksterne boglister

Jannie træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby campus

 


Lisbeth Warming

Kontakt: Lisbeth@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde:Butikken på maskinmesterskolen, boglister til maskinmesteruddannelserne

Lisbeth træffes som regel i vores butik på Maskinmesterskolen

 



Erhvervsservice: (Lyngby Campus)

Pierre Dahl

Kontakt: Pierre@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 23


Særligt ansvarsområde: B2B service, webordrer


Kenn Nielsen

Kontakt: Kenn@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05

Særligt ansvarsområde: B2B service




Administration: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør, bogholderi, KU lærebøger & boglister (Blok 1 & 3)



Jan Saarup-Hansen

Kontakt: Jan@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 25

Særligt ansvarsområde:Webmaster, boglister eksterne skoler



Anne Bjørlie

Kontakt: Anne@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Marketing, grafisk produktion



Kell Christophersen

Kontakt: kell@polyteknisk.dk / 77 42 43 26

Særligt ansvarsområde: Logistik, forsendelse, varemodtagelse med videre


Jens Byskov

Kontakt: byskov@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Varemodtagelse, retur, support



Lone Bjørnskou Hedeman

Kontakt: bogholder@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 04


Særligt ansvarsområde: Bogholderi




Forlag: (Lyngby Campus)

Pia Barnholdt Kristoffersen

Kontakt: Pia@polyteknisk.dk / 77 42 43 28

Særligt ansvarsområde: Forlagsredaktør, Polyteknisk Forlag, Nautilus Forlag, Varius Forlag


 
 

Kontakt os:


Telefon: 77 42 43 44
Mail: poly@polyteknisk.dk

Polyteknisk Ballerup Campus: 77 42 43 12
Polyteknisk - NAT (KU): 77 42 43 07
Bogladen - UCC: 77 42 43 01
Polyteknisk Maskinmesterskolen: 77 42 43 09



Generelle email adresser:

Bogholderi:
For henvendelser vedr bogholderi spørgsmål, send venligst mail til Bogholderi@polyteknisk.dk

Forlag:
For at komme i kontakt med et af vores forlag send venligst mail til forlag@polyteknisk.dk

Webmaster:
Spørgsmål vedr dette site, tekniske problemer m.m., send venligst mail til jan@polyteknisk.dk


 
 

Information

Butikker:

Vi har p.t. 5 butikker på DTU, KU, maskinmesterskolen og UCC, samt en semesterstarts butik på Cphbusiness. Find info om butikkerne her

 

Medarbejdere:
Vi er p.t. 16 erfarne medarbejdere som står klar til at hjælpe dig.
Find den relevante medarbejder.


Erhvervskonti:
Virksomheder kan naturligvis købe med kredit og faktura.

Det er nemt at oprette en erhvervskonto - start med at tjekke om I allerede har en konto


Forretningsbetingelser:
Se vores forretningsbetingelser her

 
 
Klik for at verificere at Polyteknisk Boghandel er godkendt til e-mærket.
Polyteknisk Boghandel & Forlag
Anker Engelunds Vej 1
DK-2800 Lyngby
Tel: (+45) 77 42 43 44
Email: poly@polyteknisk.dk